MOI GOŚCIE.

wtorek, 21 grudnia 2010

PRZEDŚWIĄTECZNIE.....

W NIEDZIELĘ BYŁAM W KRAKOWIE. WRESZCIE UDAŁO SIĘ ZWIEDZIĆ PODZIEMIA POD SUKIENNICAMI.I JAK CO ROKU POOGLĄDAĆ KRAMIKI Z RĘKODZIEŁAMI, POŚPIEWAĆ NA RYNKU KOLĘDY Z KABARETEM LOCH KAMELOT.
 JESTEM PEŁNA UZNANIA DLA POMYSŁODAWCÓW I DLA WYKONAWCÓW TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA, COŚ WSPANIAŁEGO.......GRATULACJE!!!!!!

W PODZIEMIACH MOŻNA PRZEBYWAĆ POWYŻEJ 2CH GODZIN (NIE MA LIMITU)....POWIECIE A CÓŻ TEM TAK DŁUGO MOŻNA ROBIĆ....OTÓŻ, SĄ TAM SALE (MINI) KINOWE. FILMIKI OPOWIADAJĄCE NAM O NAJDAWNIEJSZYCH DZIEJACH MIASTA DO NOWOŻYTNYCH CZASÓW.
 SAL KINOWYCH JEST 5.  KAŻDA MA SWÓJ OKRES W DZIEJACH DO OMÓWIENIA, POKAZANIA.  W JEDNEJ CZĘŚCI PODZIEMI JEST FRAGMENT CMENTARZYSKA. W INNEJ , SĄ ZGLISZCZA PALONYCH CHAŁUP A W TLE PALĄCE SIĘ INNE DOMOSTWA......GDZIEŚ NA SRODKU , JEST MAKIETA GRODU NAD KTÓRĄ JEST ŚWIETLIK W POSTACI PIRAMIDY. NA RYNKU  JEST ONA WIDOCZNA, WYSTAJE , JEST ZE SZKŁA.....WSZYSTKO NA DOLE W PÓŁMROKU. NA SUFITACH ZNAJDUJĄ SIĘ CIEMNE LUSTRA, KTÓRE DODAJĄ PRZESTRZENI I NIE MA WRAŻENIA KLAUSTROFOBII . SĄ TEŻ HOLOGRAMY, (KAŁUŻA TEŻ JEST HOLOGRAMEM) SĄ FILMY W ZAKAMARKACH ULICZEK EMITOWANE
. MAMY WRAŻENIE GWARU ULICZNEGO ŚREDNIOWIECZNEGO GRODU, HANDLU, ROZMÓW.....NA EKRANACH TV AKTORZY WCIELAJĄ SIĘ W ROLE LUDZI CZELADNIKÓW I POKAZUJĄ JAK ÓWCZEŚNIE PRACOWALI ZŁOTNICY, KOWALE.  MOŻNA  POCZYTAĆ WIRTUALNĄ KSIĘGĘ Z ORYGINALNYM PISMEM GOTYCKIM . W INNEJ CZĘSCI JEST WYSTAWA FOTOGRAFII JAK TOCZYŁY SIĘ PRACE WYKOPALISKOWE, JAK PRZEBIEGAŁA PRACA.   W KAFEJCE , PO ZWIEDZENIU MOŻNA NAPIĆ SIĘ KAWY I ZJEŚĆ PĄCZKA (ZA 10 ZŁ!).
  MAM NADZIEJĘ , ŻE CHOĆ TROSZECZKĘ ZACIEKAWIŁAM WAS KOCHANE BLOGOWICZKI, I MOŻE WAM SIĘ UDA ZWIEDZIĆ KIEDYŚ PODZIEMIA POD SUKIENNICAMI. ŻYCZĘ WAM TEGO I NA ZAKOŃCZENIE DODAM KILKA ZDJĘĆ Z MOJEJ WYPRAWY....
POMIMO ZIMNA, ODPOCZĘŁAM PSYCHICZNIE JAK ZAWSZE W MOIM KRAKOWIE.....
 POZDRAWIAM I ŻYCZĘ RODZINNYCH ,CIEPŁYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Brak komentarzy: