MOI GOŚCIE.

sobota, 10 września 2011

Miniatury....

Po południu, zwiedzałam w Ogrodzieńcu Park Miniatur. Zamki okolic Jury budowano kiedyś na skałach wapiennych.Z prostych przyczyn, aby nie były łatwo dostępne dla wrogów. Bobolice, Ogrodzieniec, Mirów, Siewierz, Bydlin, Tyniec, Będzin, Ojców, Morsko, Rabsztyn, Pilica, Pieskowa Skała, Babice, Tęczyn, i na koniec Wawel, który jest jeszcze w tworzeniu i stąd tabliczka z napisem w remoncie.... .....
 Zamek w Ogrodzieńcu na tle prawdziwych ruin.

 Ciekawostka....Wawel...w budowie.....
 Wawel na tle ruin Zamku w Ogrodzieńcu.

Niestety nie mogłam się oprzeć pozaglądać tu i tam, ale dzięki temu mam widok , którego nigdy bym nie zrobiła w rzeczywistości.
 

Zamek Tenczyn.

Zamek Bydlin.

Zamek Morsko.


Zamek Rabsztyn.


Zamek  Będzin.
Wszystkie makiety zrobione bardzo starannie, krużganki, mosty zwodzone, okienka, imitacje skał, dachówki, drewniane schodki zrobione z maleńkich bali, desek....coś pięknego. POLECAM na spacerek z odreagowaniem i poruszeniem swojej wyobraźni. Miejsce dla rodzinki z dziećmi - idealne. Jest też kącik do zabaw dla milusińskich,wyściełany miękkimi ala kafelkami na ziemi.


 I na zakończenie niebo zwiastujące na jutro piękną pogodę. To było by na dziś tyle....Dzięki Wam za odwiedzinki na moim blogu i może chociaż w jakiejś części zachęciłam Was do odwiedzania miniatur lub ruin zamków.

2 komentarze:

niebieskości pisze...

śliczne niebo!
Ja byłam w Inwałdzie,super spacerek między takimi budowlami - wszystko w zasięgu ręki i obiektywu :)
Pozdrawiam
Agnieszka

Dysiak pisze...

Ale fajne te miniatury. Mona zwiedzić pół Polski w pigułce. Pozdrawiam.